NA CO ZWRACAMY UWAGĘ projektując

Tworząc treść i atmosferę przekazu łączymy wiedzę  z zakresu handlu, projektowania graficznego i psychologii.

 

Ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie handlowe, wiemy co jest ważne dla osób, które kupują dany produkt. W tej dziedzinie jesteśmy bardzo „przyziemni”.

 

Projekty tworzą również osoby, który są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i znają się na przyciągającej i atrakcyjnej formie graficznej – dbają o to, aby projekty wpadały w oko, budziły zainteresowanie i były piękne.

 

Wiedza z zakresu psychologii pozwala dobrać kolory i formy tak, aby kształtowały w odbiorcach uczucia, które chcemy przekazać razem z wizerunkiem danej marki.

 

Do tego dobieramy również odpowiednie kanały komunikacji.

?

?

DLACZEGO

TAK WAŻNY JEST OBRAZ

Wiemy, że człowiek, który żyje dzisiaj przetwarza znacznie więcej informacji niż kiedyś. Szacuje się, że nawet 400 razy szybciej niż kilkaset lat wcześniej przetwarzamy to, co nas otacza i wyłapujemy informacje przydatne. Bodźców jest tak wiele, że odrzucamy ok. 85% informacji. Przyjmujemy to, co ma dla nas znaczenie symboliczne, dotyczy naszego życia, co niesie dla nas treść ważną emocjonalnie i intelektualnie. Informacja do nas dotrze, jeżeli zaangażuje serce i umysł. Co więcej, większość naszej wiedzy pochodzi z tego, co dostrzegamy za pomocą wzroku. Pod tym względem zdecydowanie różnimy się od innych mieszkańców naszej planety. Człowiek poznaje świat przede wszystkim oczami. Na podstawie tak zdobytej wiedzy podejmuje ważne dla siebie decyzje.

JAKI JEST CEL DOBRANIA WARSTWY WIZUALNEJ DLA DANEJ MARKI

Oprawa wizualna pozwala w ułamku sekundy rozpoznać jakie korzyści emocjonalne płyną z wybrania danej marki. Sok, który pijemy z pięknie zaprojektowanej butelki smakuje po prostu lepiej. Przy przygotowywaniu publikacji i materiałów z większą ilością treści jak strony internetowe i foldery kierujemy się zasadą przygotowania treści w miły i ciekawy dla oka sposób. Wiemy doskonale, że to sprzyja chęci zapoznania się z daną treścią. Tam, gdzie oko porusza się płynnie, kompozycja angażuje naszą uwagę, tam, gdzie czujemy się dobrze przeglądając daną broszurę, powstają dobre skojarzenia z tym, co jest przedmiotem prezentacji. Taki produkt zostanie zapamiętany i kiedy pojawi się potrzeba, aby zdecydować czy wybierzmy produkt ten, czy konkurencyjny, wewnętrzny głos podpowie nam, że to właśnie ten produkt budzi nasze zaufanie.

 

 

 

?

CO JEST WAŻNE

W PRZEKAZIE WIZUALNYM

?

Tworzymy projekty wizualne dla danej marki łącząc
w sobie odpowiednio dobraną kolorystykę, kształty odwołujące się do symboliki ważnej dla danego odbiorcy, dobierając słowa, które wzmacniają przekaz.

 

Szczególnie ważną rolę w kreowaniu nastroju przypisujemy skojarzeniom z uniwersalnymi symbolami, bo oddziałują dużo silniej niż słowa. Wystarczy zobaczyć jak zacznie pracować wyobraźnia, kiedy powiemy szczęśliwie zakochanej, niezamężnej kobiecie, że czeka na nią aksamitne pudełeczko z pierścionkiem. To tylko pudełeczko z pierścionkiem. Wcale nie musi nic oznaczać więcej ponad chęć wyrażenia ciepłych uczuć.

Prace zaczynamy od spotkania na którym dowiadujemy się co możemy dla Państwa zrobić.

 

W przypadku tworzenia pełnej identyfikacji dla marki, robimy najpierw analizę brandu: zbieramy informację o założeniach, wartościach, planach rozwoju, celach marketingowych. Następne analizujemy konkurencję i klienta docelowego.

 

Na tej podstawie tworzymy raport z charakterystyką brandu. Aby wydobyć potencjał tworzymy historię, wybieramy wartości, które ma nieść komunikacja wizualna, symbolikę, styl projektowania, czyli wszystko to, co jest potrzebne aby marka mogła się wyróżnić, zaistnieć, jak najlepiej zaprezentować swoje zalety i dotrzeć do serc i umysłów klientów.

 

Następnym etapem jest ubranie marki w dobrze dobrane, działające na wyobraźnię obrazy, czyli: przygotowanie logo, księgi znaku, materiałów reklamowych takich jak wizytówki, ulotki, strona internetowa itp.

 

Jeżeli chodzi o ceny i etapy płatności, zachęcamy serdecznie do kontaktu. Prześlemy wszystkie niezbędne informacje.

jakie są ETAPY tworzenia PROJEKTU

?